sosh50@yandex.ru

2017 -

ГОД НАУКИ

Президент Беларуси А.Г.Лукашенко 23 декабря 2016 г. подписал указ №481 «Об объявлении 2017 года Годом науки»

29 ВЕРАСНЯ 2011 года

ва ўстанове адукацыі

“ Сярэдняя школа № 50 г. Гомеля”

прайшла вучэбная практыка

для настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры , слухачоў курсаў Інстытута развіцця адукацыі.

Вопытам работы дзяліліся настаўнікі беларускай мовы і літаратуры:

Бандарэнка Галіна Мікалаеўна – настаўнік вышэйшай катэгорыі, урок  беларускай літаратуры  ў 7 класе па тэме  “У яго быў свет цікавы”

Макушынская Ірына Генадзьеўна - настаўнік першай катэгорыі, урок  беларускай мовы ў 7 класе па тэме  «Дзеепрыметнікавы зварот»

Краснова Ірына Уладзіміраўна - настаўнік першай катэгорыі, урок  беларускай мовы ў 6 класе па тэме  «Афіцыйны стыль маўлення»

Осіпава Інэса Фёдараўна – настаўнік-дэфектолаг 1 катэгорыі,  урок  беларускай мовы ў 5 класе па тэме “Змяненне дзеясловаў прошлага  часу”.

Адкрытыя ўрокі прайшлі на высокім метадычным узроўні, з выкарыстаннем інфармацыйных педагагічных тэхналогій. Пад час абмеркавання ўрокаў настаўнікі нашай школы падзяліліся з калегамі творчымі набыткамі, сваімі ідэямі і планамі на будучае.