12.12.2017 12:21

З 4 па 9  снежня ў  школе прайшоў Тыдзень беларускай  мовы і літаратуры “З любоўю да роднага слова”. У  рамках тыдня  адбыліся цікавыя мерапрыемствы з удзелам вучняў і настаўнікаў.

Вучні 5-х- 6-х класаў прынялі ўдзел у конкурсе  чытальнікаў твораў беларускіх паэтаў “Паэтычны вернісаж”. Да выступлення школьнікі падрыхтаваліся вельмі сур’ёзна, прадэманстравалі высокае чытацкае  майстэрства. Усе ўдзельнікі былі ўзнагароджаны граматамі і сувенірамі.

Вучні 7-х-11-х класаў удзельнічалі ў квэст-гульні, прысвечанай юбілею Якуба Коласа. Прадэманстраваць добрыя веды пра жыццё і творчасць пісьменніка дапамог відэафільм “Шляхамі Якуба Коласа”

Добрыя веды роднай мовы і літаратуры паказалі пяцікласнікі падчас удзелу ў віктарыне “Размаўляем па-беларуску”

У рамках тыдня настаўнікі беларускай мовы і літаратуры прадэманстравалі сваё педагагічнае майстэрства. На высокім узроўні прайшлі ўрокі Макушынскай І.Г. “Склоны назоўніка” ў 6 “Б” класе , Бандарэнка Г.М.  “Паўлюк Трус. “Падаюць сняжынкі” ў  6 “А” класе, Красновай І.У. “Абагульненне матэрыялу па тэме “Складаназалежнфя сказы” ў 9 “Б” класе.