sosh50@yandex.ru

2017 -

ГОД НАУКИ

Президент Беларуси А.Г.Лукашенко 23 декабря 2016 г. подписал указ №481 «Об объявлении 2017 года Годом науки»

Калі закончыўся ўрок

“Ведай родную мову!”   Такую назву мела інтэлектуальная гульня, удзельнікамі якой сталі вучні 5-х класаў . “Бусляняты”,  “Зорачкі”  і “Пераможцы” спаборнічалі  ў веданні не толькі роднай мовы, але і беларускай культуры, народных традыцый.  Прадэманстраваўшы добрыя веды, усе ўдзельнікі гульні атрымалі  ўзнагароды, таму  пераможаных не было.

Вучаніцамi  5 «А” класа сярэдняй школы № 50 г. Гомеля Гладкіх Дарьяй, Змушко Веранікай, Нікеенка Веранікай і Фёдаравай  Кацярынай на ручным станку-кроснах у этнаграфічным музейным пакоі школы ў 2016 годзе вытканы ручнік і сурвэткі, прызначаныя  для выкарыстання ў  традыцыйных вясельных абрадах у якасці абярэгу для маладых.

17 снежня 2015 года ў школе праходзіў   абласны практыкум   павышэння кваліфікацыі настаўнікаў беларускай і літаратуры. Вопытам работы дзяліліся настаўнікі беларускай мовы і літаратуры: Бандарэнка Галіна Мікалаеўна – настаўнік вышэйшай катэгорыі, і Макушынская Ірына Генадзьеўна - настаўнік першай катэгорыі.