2019 ГОД

Президент Беларуси А.Г.Лукашенко сообщил, что 2019 год в Беларуси также будет Годом малой родины. Глава государства пояснил, что на принятие такого важного решения подвигли размышления о важности малой родины в судьбе каждого человека.

Калі закончыўся ўрок
З мэтай далучэння да культурная спадчыны вучнi школы наведваюць в. Неглюбка, дзе вывучаюць традыцыi

народнага ткацтва, знаёмяцца з асабливасцямi працы вясковых майстрых.

У чэрвенi вучнi працоуна-аздарауленчага лагера з цiкавасцю далучылiся да чарговай экспедыцыi y в.

Неглюбка.

Калі закончыўся ўрок

“Ведай родную мову!”   Такую назву мела інтэлектуальная гульня, удзельнікамі якой сталі вучні 5-х класаў . “Бусляняты”,  “Зорачкі”  і “Пераможцы” спаборнічалі  ў веданні не толькі роднай мовы, але і беларускай культуры, народных традыцый.  Прадэманстраваўшы добрыя веды, усе ўдзельнікі гульні атрымалі  ўзнагароды, таму  пераможаных не было.

Калі закончыўся ўрок

Вучаніцамi  5 «А” класа сярэдняй школы № 50 г. Гомеля Гладкіх Дарьяй, Змушко Веранікай, Нікеенка Веранікай і Фёдаравай  Кацярынай на ручным станку-кроснах у этнаграфічным музейным пакоі школы ў 2016 годзе вытканы ручнік і сурвэткі, прызначаныя  для выкарыстання ў  традыцыйных вясельных абрадах у якасці абярэгу для маладых.

Калі закончыўся ўрок

17 снежня 2015 года ў школе праходзіў   абласны практыкум   павышэння кваліфікацыі настаўнікаў беларускай і літаратуры. Вопытам работы дзяліліся настаўнікі беларускай мовы і літаратуры: Бандарэнка Галіна Мікалаеўна – настаўнік вышэйшай катэгорыі, і Макушынская Ірына Генадзьеўна - настаўнік першай катэгорыі.